goldenaj

Kolik váží zlatá cihla?

Jaká je hmotnost pravé zlaté cihly a jaká je pak cena takové cihly?

– otázku položil/a goldenaj ve čtvrtek, 4. září 2014

Reaguj · NahlásitHimel

Na trhu se zlatem existuje hned několik velikostí zlatých cihel. Ale mezi lidmi je nejznámější asi zlatá cihla s hmotností 400 oz (cca. 12,5 Kg), která se s oblibou objevuje v amerických filmech. Na trhu s ní pak většinou do styku přijdou profesionální obchodníci se zlatem.

Cena 400 oz zlaté cihly se pohybuje kolem 10 000 000 Kč. Její cena je závislá od aktuálního kurzu dolaru. Právě v dolarech se zlato obchoduje nejčastěji.

Obrázek k otázce: Kolik váží zlatá cihla?

Mezi lidmi jsou však populární i menší velikosti zlatých cihel. A to od slitků s hmotností 1 g, až do cihliček o hmotnosti 1 Kg.

Slitek o hmotnosti 1 g vyjde na cca. 800 Kč, cihlička o hmotnosti 1 Kg pak na přibližně 800 000 Kč.

Ale je třeba myslet na to, že tohle je cena na trhu. Pokud přijdete k obchodníkovi se zlatem, nakoupíte zlato dráž, protože se k ceně slitku bude počítat i obchodníkova mar­že.

– odpověděl/a Himel v pátek, 5. září 2014

+2  · Reaguj · Nahlásit


radek cz

Kolik zlatých cihel má náš stát?

– odpověděl/a radek cz ve čtvrtek, 30. října 2014

+13  · Reaguj · Nahlásit


iBoss

Těžko říct, kolik cihel má stát, ale podle http://www.dameradu.cz/…ma-nas-stat/ má ČNB ve svých rezervách něco přes 11 tun zlata.

Pokud by je měl stát v 400 oz cihlách, bylo by to něco přes 900 cihel. Ale nejspíš ho nemá jen v cihlách.

– odpověděl/a iBoss ve čtvrtek, 6. listopadu 2014

+2  · Reaguj · Nahlásit


Steffi.Schmidt

Tento produkt je vhodný při jakékoliv teplotě vody. Nicméně, teplota vody pod 10 stupňů není vhodna, jako jsou rybyktere nejsou schopen detektovat zápach obsažené v tomto výrobku. Operace návnady je založen na feromony, které jsou biologicky účinné látky, které působí v prvé řadě na chování, emoční a fyziologický stav jiných vzorků, o nichž je známo, že jsou ze stejného druhu. rybydynamit.com Dynamite Nebudete přemýšlet o tom, jak chytit rybu, ale o tom, jak dovézt úlovek domů! DO KONCE AKCE ZBÝVÁ: Ryba prostě nemá šance vyhnout se háčku. Není divu, že existuje výraz «rybí mozek », protože mozek u ryby nic moc, ale s instinktem sebezáchovy je u ní vše v pořádku.

– odpověděl/a Steffi.Schmidt v pátek, 6. července 2018

0  · Reaguj · Nahlásit


  e-mail nebude zveřejněn · Proč chceme e-mail?

formátuj odpovědi s Texy!

Související otázky a odpovědi

Kolik zlata má náš stát?

Jaké rezervy ve zlatě má náš stát?

Odpověď:

Ke konci roku 2012 Česká národní banka podle jejího vyjádření spravovala 11,5 tuny zlata. Vzhledem k klesající ceně zlata bude rezerva ČR spíše klesat.

Nejlépe hodnocená odpověď. Zobraz ji celou.

Odpověď:

Unce, anglicky ounce, se značí zkratkou oz a 1 oz je 28,3495 g. Je to běžná hmotnostní míra např. v USA. Neplést ale s trojskou uncí, která se taky značí oz a používá se k uvádění ...

Nejlépe hodnocená odpověď. Zobraz ji celou.

Jaký je rozdíl mezi valutou a devizou? Co to vlastně je?

Co jsou to devizy a valuty? Nějak s v tom ztrácím …

Odpověď:

Valuta (italsky „to, co platí“ od valere, platit) je pojem pro peníze zahraničních měn v hotovosti – ve formě mincí nebo bankovek. Bezhotovostním protějškem valuty je tzv. deviza. Deviza je bezhotovostní forma pohl ...

Nejlépe hodnocená odpověď. Zobraz ji celou.

Čísla účtů úřadů pro zálohu na daň z příjmů?

Kde prosím najdu seznam čísel účtů finančních úřadů pro platbu zálohy na daň z příjmů?

Odpověď:

Číslo účtu pro platbu zálohy na daň z příjmů FO/PO je stejné jako číslo účtu pro platbu samotné daně. Bankovní účty pro daně z příjmů a jejich zálohy Název FÚ Daň z p ...

Nejlépe hodnocená odpověď. Zobraz ji celou.

Jak nejlépe vyleštit stříbro?

Máme doma po babičce sadu stříbrných příborů a už jsou krapet zašlé. Nemáte někdo tip jak jim navrátit původní lesk? Chodit někam ke zlatníkovi mi přijde jako hloupost.

Odpověď:

Normálně si kup tekutý čistič stříbra (http://www.vmd-drogerie.cz/…ekuty-190-ml). Online ho koupíš za 30 Kč, v nějakém DMku bude tak do 50ti Kč. Funguje lépe než babské rady na čištění stříbra. ...

Zobraz celou odpověď.

Nejnovější otázky a odpovědi