Jaja

Jak meditovat?

Poslední dobou všichni mluví o tom, jak je meditace strašně super, tak bych to chtěla zkusit, ale úplně nevím jak na to..

– otázku položil/a Jaja před více než rokem

Reaguj · NahlásitJarunka

Způsobů meditace je hodně a každý si v podstatě musí najít způsob, který vyhovuje právě jemu. Obecně je však důležité pohodlí – takže najít si příjemné, spíše tiché místo, kde vás nikdo nebude rušit, obléct si pohodlné oblečení a uvelebit se do pohodlné pozice – nemusíte mít nutně zkřížené nohy a ruce nahoře, což je pozice, která se obvykle všem vybaví, když se řekne meditace. Každému je pohodlné něco jiného.

Dále se doporučuje mít nějakou svoji mantru, což je nějaké slovo, zvuk, prostě cokoliv, co si můžete opakovat stále dokola a uklidní vás to. Takže se pohodlně usadíte, uvolníte se, můžete a nemusíte zavřít oči, začnete se soustředit na své dýchání a opakovat si svou mantru. Vše ale musí být nenásilné, jinak by meditace neměla smysl.

Dobu meditace si opět musíte zvolit sami – například 20 minut každý den, ale doba může být klidně kratší nebo delší. Postupem času můžete klidně přidat nebo ubrat, jak vám bude vyhovovat. Nedoporučuje se nastavit si budík, ale na hodinky se klidně podívat můžete.

Další typy a triky naleznete zde nebo pak v angličtině zde.

– odpověděl/a Jarunka před více než rokem

0  · Reaguj · Nahlásit


  e-mail nebude zveřejněn · Proč chceme e-mail?

formátuj odpovědi s Texy!

Nejnovější otázky a odpovědi