Tomáš1976

Jak vyměnit žárovku ve Škodě Superb II?

Na novém, chci říct dvojkovém, Superbu se mi odbouchla žárovka v předním reflektoru, normální obrysovka. Nemáte někdo návod, jak ji vyměnit? Koukal jsem na to jenom v rychlosti v garáži a nějak moc nechápu jak se k tomu dostat. Díky.

– otázku položil/a Tomáš1976 před více než rokem

Reaguj · NahlásitJiří Nový

Pokud chceš měnit žárovku v zadním reflektoru, tak poměrně snadno a bude ti na to stačit křížový šroubovák.

Pokud ale budeš chtít vyměnit žárovku v předním reflektoru, budeš muset navštívit servis, protože k výměně je potřeba vyjmout lampu a k tomu je zase potřeba povolit nárazník.

Sám si to na parkovišti prostě nevyměníš.

– odpověděl/a Jiří Nový před více než rokem

+15  · Reaguj · Nahlásit


Petr

Zdravím všechny zoufalce, kteří jako já marně hledají nápovědu na výměnu jedné hloupé malé žárovky. V manuálu popis vůbec nemám. Zkoušel jsem to celkem třikrát, než jsem našel odvahu použít hrubou sílu.
Takže pro Superb II platí, že žárovka obrysového světla je pouze velmi natěsno zasunutá v reflektoru. Pro vytažení objímky to chce trochu odvahy a hrubou silou ji opatrně vytáhnout. Zkoušel jsem to kleštičkama, ale nešlo to. Prsty se mi nepodařila objímka chytit takovou silou, abych ji byl schopen vytáhnout. Opatrně tahem za dráty ji bez problémů lze vytáhnout. :-)

– odpověděl/a Petr před více než rokem

+24  · Reaguj · Nahlásit


mk

Děkuji ti Petře, velkem třikrát jsem se snažil jí vyměnit ale neměl jsem odvahu použít hrubou sílu. Po přečtení komentáře jsem jí ale použil a žárovku vyměnil.

– odpověděl/a mk před více než rokem

+9  · Reaguj · Nahlásit


Jan Minařík

Díky, konečně mi někdo dokázal poradit jak na to. A nakonec to zas taková věda nebyla.

– odpověděl/a Jan Minařík před více než rokem

+3  · Reaguj · Nahlásit


Vašek

Také dík za radu. Objímka je ve světle tedy na fest, ale když se zatáhne větší silou za kablíky, tak je za okamžik venku. A to jsem chtěl celý světlomet demontovat :-) Podobně jako u Fordu Mondeu.

– odpověděl/a Vašek před více než rokem

0  · Reaguj · Nahlásit


Tom

Neví někdo jak vyměním žárovku (parkovačku ) Na předním světlometlu škoda superb 2 sedan díky za info

– odpověděl/a Tom před více než rokem

0  · Reaguj · Nahlásit


Jirka

Ahoj, Parkovačky je totéž jako obrysovky neboli obrysové světlo. Takže toto téma je o parkovačkách.

– odpověděl/a Jirka před více než rokem

0  · Reaguj · Nahlásit


Petr

Moc díky za radu, ještě bych dodal, pokud by nešla tahem za kabely hned, doporučuji za packy, trochu pootočit a zkusit znovu. Po několikátém pokusu a zkroucených, pořezaných prstech, se mi ji povedlo také vyndat přes kabely a tak snadno, že jsem vzal zpět veškeré nadávky, které před tím padli :)

– odpověděl/a Petr ve čtvrtek, 28. prosince 2023

0  · Reaguj · Nahlásit


  e-mail nebude zveřejněn · Proč chceme e-mail?

formátuj odpovědi s Texy!

Související otázky a odpovědi

Manuál pro Škoda Superb 2 ke stažení?

Nevíte, kde bych mohl sehnat český manuál pro novou Škodu Superb 2? Mám auto z Německa a samozřejmě tam je i německý manuál…

Odpověď:

Pro poslední Superb 2, tedy pro verzi od listopadu 2014, najdeš manuál ke stažení v PDF tady: Návod k obsluze – Škoda Superb 2 Pro ostatní roky si pak vyber na stránkách http://cs.skoda-auto.com/…/superb.aspx ...

Zobraz celou odpověď.

Jaké je nejdražší auto světa?

Kolik stojí momentálně nejdražší auto na světě?

Odpověď:

Ač by někdo mohl tipovat Rolls Royce nebo nějaký diamantový Maybach, je aktuálně nejdražší auto světa raritní model Ferrari 250 GTO. Tenhle fešák z roku 1963 byl vydražen za 52 milionů dolarů, což je při dnešním ku ...

Nejlépe hodnocená odpověď. Zobraz ji celou.

Jakou navigaci místo Columbuse do Škody Superb 2?

Tak a patřím mezi ty, kterým vykradli auto a čmajzli navigaci s rádiem a DVD – Columbus. Mám Škodu Superb 2 a všichni říkají, že když si ho koupím znovu, do týdne ji mám zase pryč. Ale co místo ní?

Odpověď:

Nabízí se více možností, ale pokud trváš na zabudované navigaci, která bude plně integrovaná se zbylými systémy auta tak jako Colmunbus, budeš zklamán. Pokud znovu sáhneš po Columbusu, případně po menším Amadeusu, s ...

Zobraz celou odpověď.

Jaka chladící kapalina přijde do nové Škody Octavia?

Mám v nádržce na chladící kapalinu málo kapaliny, prostě je pod ryskou minimum. Jakou kapalinu mám koupit? Je to jedno? Stačí Fridex?

Odpověď:

Do nových aut, tedy i do Octavie 3, patří chladící kapalina s označením G13. Je to nástupce kapaliny G12, která se lila do škodovek dříve (starší Octavie i Superb 2 před faceliftem). Koupit můžeš přímo škodováckou směs, která se pr ...

Nejlépe hodnocená odpověď. Zobraz ji celou.

Odpověď:

  do 3,5t nad 3,5t Desetidenní 310 Kč mýtné Měsíční 440 Kč mýtné Roční 1500 Kč mýtné Koupíš na benzinkách, poště, ÚAMK a na jiných místech, které jsou oz ...

Nejlépe hodnocená odpověď. Zobraz ji celou.

Nejnovější otázky a odpovědi