Pepik

Jaký je rozdíl mezi otevřeným a uzavřeným fondem?

– otázku položil/a Pepik před více než rokem

Reaguj · NahlásitFinEda

Uzavřený fond má na trhu neměnný počet akcií, zatímco otevřený fond ne. Otevřený fond vytváří více akcií, když investor nakupuje akcie fondu.

Uzavřený fond má k dispozici pevný počet akcií, zatímco otevřený fond může vytvořit více akcií. Cena akcií uzavřeného fondu závisí na nabídce a poptávce, cena akcií otevřeného fondu však závisí na čisté hodnotě aktiv (NAV).

– odpověděl/a FinEda před více než rokem

0  · Reaguj · Nahlásit


u154878

https://investice.finance.cz/…enym-fondem/

– odpověděl/a u154878 před více než rokem

0  · Reaguj · Nahlásit


Jakyl

Z Kurzy.cz:

Otevřený podílový fond má povinnost od podílníků odkupovat podílové listy zpět za jejich aktuální kurz snížený o srážku při odkupu. Vydávání nových podílových listů otevřeného podílového fondu není početně nijak omezeno. S podílovými listy otevřeného podílového fondu je možno standardně obchodovat na kapitálových trzích.

Uzavřený podílový fond nemá povinnost od podílníků odkupovat podílové listy zpět, s podílovými listy uzavřeného podílového fondu je možno pouze standardně obchodovat na kapitálových trzích. Vydávání podílových listů uzavřeného podílového fondu je početně zdola i shora omezeno a navíc vydání minimálního počtu podílových listů musí být dosaženo v určitém čase. Uzavřený podílový fond má zákonem danou povinnost se při splnění určitých podmínek přeměnit na otevřený podílový fond.

– odpověděl/a Jakyl před více než rokem

0  · Reaguj · Nahlásit


  e-mail nebude zveřejněn · Proč chceme e-mail?

formátuj odpovědi s Texy!

Související otázky a odpovědi

Jak se řekne daňové přiznání anglicky?

Jaký je správný překlad české fráze „daňové přiznání“ v angličtině?

Odpověď:

Nejčastěji se pro řádné daňové přiznání používá tax return, někdy také narazíte na překlad tax declaration. Opravné daňové přiznání je pak corrective tax return. ...

Zobraz celou odpověď.

Jsou pojištěné i podílové fondy?

Vztahuje se povinné pojištění vkladů taky na podílové fondy, stejně jako na vklady u bank? Díky

Odpověď:

Na podílové fondy se pojištění vkladů nevztahuje. Stejně jako se nevztahuje na: směnky akcie dluhopisy podílové listy další cenné papíry vklady bank vklady penzijních fondů vklady ...

Nejlépe hodnocená odpověď. Zobraz ji celou.

Jaký je rozdíl mezi valutou a devizou? Co to vlastně je?

Co jsou to devizy a valuty? Nějak s v tom ztrácím …

Odpověď:

Oboje je to označené pro cizí měnu. A devizou se rozumí všechny formy cizí měny v bezhotovostní podobě. Takže devizou jsou např. zahraniční měny na bankovních účtech, cenné papíry, směnky nebo třeba dluhopis.

Nejlépe hodnocená odpověď. Zobraz ji celou.

Co je to když má dluhopis relativně vysoký rating?

Co je u dluhopisu relativně vysoký rating?

Odpověď:

To znamená, že ratingové agentury dospěly k závěru, že dluhopis je bonitní, a očekávají, že emitent dluhopisu bude schopen dostát svým závazkům ke splacení dluhu.

Zobraz celou odpověď.

Kde koupit Bitcoin za CZK?

Ke můžu taky koupit ten bitcoin za české koruny? Jde to v bance někde v Praze? A budou mít dobrý kurz?

Odpověď:

Pokud vím, tak žádná česká banka Bitcoin, ani jiné kryptoměny neprodává. A je celkem jedno jestli v Praze nebo jinde. Je to vysoce riziková „měna“ a proto se od ní banky v retailu drží dál. Ikdyž ji nejspíš sami občas nakupují do svých portfolií … ...

Zobraz celou odpověď.

Nejnovější otázky a odpovědi