goldenaj

Kolik váží zlatá cihla?

Jaká je hmotnost pravé zlaté cihly a jaká je pak cena takové cihly?

– otázku položil/a goldenaj před více než rokem

Reaguj · NahlásitHimel

Na trhu se zlatem existuje hned několik velikostí zlatých cihel. Ale mezi lidmi je nejznámější asi zlatá cihla s hmotností 400 oz (cca. 12,5 Kg), která se s oblibou objevuje v amerických filmech. Na trhu s ní pak většinou do styku přijdou profesionální obchodníci se zlatem.

Cena 400 oz zlaté cihly se pohybuje kolem 10 000 000 Kč. Její cena je závislá od aktuálního kurzu dolaru. Právě v dolarech se zlato obchoduje nejčastěji.

Obrázek k otázce: Kolik váží zlatá cihla?

Mezi lidmi jsou však populární i menší velikosti zlatých cihel. A to od slitků s hmotností 1 g, až do cihliček o hmotnosti 1 Kg.

Slitek o hmotnosti 1 g vyjde na cca. 800 Kč, cihlička o hmotnosti 1 Kg pak na přibližně 800 000 Kč.

Ale je třeba myslet na to, že tohle je cena na trhu. Pokud přijdete k obchodníkovi se zlatem, nakoupíte zlato dráž, protože se k ceně slitku bude počítat i obchodníkova mar­že.

– odpověděl/a Himel před více než rokem

+2  · Reaguj · Nahlásit


radek cz

Kolik zlatých cihel má náš stát?

– odpověděl/a radek cz před více než rokem

+15  · Reaguj · Nahlásit


iBoss

Těžko říct, kolik cihel má stát, ale podle http://www.dameradu.cz/…ma-nas-stat/ má ČNB ve svých rezervách něco přes 11 tun zlata.

Pokud by je měl stát v 400 oz cihlách, bylo by to něco přes 900 cihel. Ale nejspíš ho nemá jen v cihlách.

– odpověděl/a iBoss před více než rokem

+2  · Reaguj · Nahlásit


Steffi.Schmidt

Tento produkt je vhodný při jakékoliv teplotě vody. Nicméně, teplota vody pod 10 stupňů není vhodna, jako jsou rybyktere nejsou schopen detektovat zápach obsažené v tomto výrobku. Operace návnady je založen na feromony, které jsou biologicky účinné látky, které působí v prvé řadě na chování, emoční a fyziologický stav jiných vzorků, o nichž je známo, že jsou ze stejného druhu. rybydynamit.com Dynamite Nebudete přemýšlet o tom, jak chytit rybu, ale o tom, jak dovézt úlovek domů! DO KONCE AKCE ZBÝVÁ: Ryba prostě nemá šance vyhnout se háčku. Není divu, že existuje výraz «rybí mozek », protože mozek u ryby nic moc, ale s instinktem sebezáchovy je u ní vše v pořádku.

– odpověděl/a Steffi.Schmidt před více než rokem

0  · Reaguj · Nahlásit


  e-mail nebude zveřejněn · Proč chceme e-mail?

formátuj odpovědi s Texy!

Související otázky a odpovědi

Kolik zlata má náš stát?

Jaké rezervy ve zlatě má náš stát?

Odpověď:

Ke konci roku 2012 Česká národní banka podle jejího vyjádření spravovala 11,5 tuny zlata. Vzhledem k klesající ceně zlata bude rezerva ČR spíše klesat.

Nejlépe hodnocená odpověď. Zobraz ji celou.

Jaký je rozdíl mezi valutou a devizou? Co to vlastně je?

Co jsou to devizy a valuty? Nějak s v tom ztrácím …

Odpověď:

Valuta (italsky „to, co platí“ od valere, platit) je pojem pro peníze zahraničních měn v hotovosti – ve formě mincí nebo bankovek. Bezhotovostním protějškem valuty je tzv. deviza. Deviza je bezhotovostní forma pohl ...

Nejlépe hodnocená odpověď. Zobraz ji celou.

Jak nejlépe vyleštit stříbro?

Máme doma po babičce sadu stříbrných příborů a už jsou krapet zašlé. Nemáte někdo tip jak jim navrátit původní lesk? Chodit někam ke zlatníkovi mi přijde jako hloupost.

Odpověď:

Babská rada: Do rendlíku dej vodu, 1 prášek do pečiva a na dno polož alobal, přidej stříbrné příbory a krátce povař. Uvidíš ten výsledek!

Nejlépe hodnocená odpověď. Zobraz ji celou.

Kdo je teď nejbohatší Čech?

Který Čech má aktuálně nejvíce peněz?

Odpověď:

Tak podle iDnes je aktuální pořadí pro rok 2014 takovéto: Jméno Majetek v mld. +/- 1. Petr Kellner 202 –18 2. Andrej Babiš 55 +7 3. Karel Komárek 31,5 –0,5 4. Radovan Vítek ...

Nejlépe hodnocená odpověď. Zobraz ji celou.

Nejnovější otázky a odpovědi