Dalmatin

Mimořádná splátka na konci fixace hypotéky?

Chci si brát hypotéku u mBank (mHypotéka Light) a rád bych si ujasnil jednu věc. Nabízí možnost 4× do roka splatit mimořádnou splátkou část úvěru a to až do výše 20 %. Někde jsem ale slyšel, že když mi skončí fixace, můžu zaplatit kolik chci, třeba celý zbytek úvěru. Jak to tedy je?

– otázku položil/a Dalmatin před více než rokem

Reaguj · NahlásitPavla

Zdravím! Na konci fixace můžete splatit celou hypotéku nebo jakoukoli její část. Tedy konec fixace pro Vás znamená, že můžete udělat cokoli, např. i refinancovat hypotéku k jiné bance. Během fixace to nedělejte – jinak zaplatíte bance sankce. U mBank však můžete v průběhu každých 12-ti měsíců bez sankcí splatit až 20% ze zůstatku hypotéky. Můžete to provést max. ve 4 splátkách, ale celkem max. 20% ze zůstatku hypotéky. A další rok to můžete zopakovat, opět max. 20% už z nového zůstatku hypotéky.

– odpověděl/a Pavla před více než rokem

0  · Reaguj · Nahlásit


Pavel N.

Ze zákona máš nárok v době skončení fixace, přesně je to definováno jako období, kdy není pevně stanovena úroková sazba pro tvůj úvěr, splatit:

  • libovolnou část svého úvěru
  • celý zbytek úvěru
  • refinancovat

To ti zaručuje zákon, takže když máš fixaci na 2 roky, můžeš po 2 letech udělat jedno z výše popsaného.

Jenom je třeba dát vždy pozor na datum, kdy fixace končí. Dostatečně dopředu bych se informoval u banky, kde máš hypotéční úvěr veden.

– odpověděl/a Pavel N. před více než rokem

0  · Reaguj · Nahlásit


Pavel N.

ad. Během fixace to nedělejte – jinak zaplatíte bance sankce. … to není tak úplně pravidlo, ikdyž to má opravdu většina bank nastaveno tak, že pokud chcete splatit mimořádnou splátku mimo konec fixace, zaplatíte smluvní sankci (1–2 %).

V ČR však existuje produkt Flexi Hypotéka od UniCredit bank, kde můžete splatit 4× do roka libovolnou částku ze svého úvěru a to bez sankce. Takže klidně po 1 měsíci od počátku čerpání hypotéky ji můžete splatit celou.

Za tuto službu však zaplatíte mírně horším úrokem.

– odpověděl/a Pavel N. před více než rokem

0  · Reaguj · Nahlásit


  e-mail nebude zveřejněn · Proč chceme e-mail?

formátuj odpovědi s Texy!

Související otázky a odpovědi

Co je to refinancování hypotéky?

Co přesně znamená refinancovat hypotéku?

Odpověď:

Refinancování hypotéky je způsob, jak u Vaší stávající banky splatit najednou dluh/úvěr a zajistit si u banky jiné lepší úrokové podmínky. K refinancování dochází zpravidla v době ukončení fixace. Tvá stávající banka Vám nejspíš na další období ne ...

Nejlépe hodnocená odpověď. Zobraz ji celou.

Jaký je úrok na eMax Business od mBank?

Kolik je dneska úrok na podnikatelském účtu od mBank? Přemýšlím, že si jej založím pro s.r.o. a nějak nikde nemůžu najít úrokové sazby. Díky.

Odpověď:

V prvé řadě, mBank je takzvaná retailová banka, tedy banka, která se zaměřuje na nepodnikatelské subjekty. Z toho vyplívá, že podnikatelský účet pro s.r.o. si u mBank založit nemůžete. Produkt mBusiness je určen pouze pro OSVČ. Ale ...

Nejlépe hodnocená odpověď. Zobraz ji celou.

Kolik zlata má náš stát?

Jaké rezervy ve zlatě má náš stát?

Odpověď:

Ke konci roku 2012 Česká národní banka podle jejího vyjádření spravovala 11,5 tuny zlata. Vzhledem k klesající ceně zlata bude rezerva ČR spíše klesat.

Nejlépe hodnocená odpověď. Zobraz ji celou.

Jak se vyslovuje Nem Coun? Ten vietnamský závitek

Jaká je správná výslovnost pro pokrm Nem Coun? Prodávají je třeba ve vietnamském bistru v Praze na Anglické. Jsou to takové závitky s krevetama a zeleninou v bílém těstíčku

Odpověď:

A může se hodit i tahle malá lekce výslovnosti vietnamských jídel:

Zobraz celou odpověď.

Neomezený tarif s internetem?

Chtěl bych si zřídit nějaký neomezený tarif s velkým internetem, ale nechci platit 700. Kde seženu nějaký levnější tarif, kde bude alespoň 2 GB internetu a volání a SMS zdarma? Jsem teď u T-Mobile a platím kolem 400 Kč a když jsem byl na prodejně, ...

Odpověď:

Nejlevnější neomezený tarif včetně internetu už za 449,– Kč ! http://cenyvolani.cz/…bilni-tarif/ ...

Nejlépe hodnocená odpověď. Zobraz ji celou.

Nejnovější otázky a odpovědi