Jarunka

Nejlepší restaurace v Ostravě?

Jaká je podle Vás nejlepší restaurace v Ostravě? Kam byste vzali své dobré známé?

– otázku položil/a Jarunka před více než rokem

Reaguj · NahlásitAdam

Jak jednou zmínil v rozhovoru pro ČT24 Pavel Maurer, je s podivem, jak málo je v Ostravě opravdu dobrých restaurací. Je pravda, že se to rok od roku zlepšuje, ale na velikost toho města je to pořád poměrně slabé.

Každopádně níže posílám seznam mých nejoblíbenějších, seřazeno od nejlepší.

  1. Comedor Mexicano (www.comedor.cz)
  2. Pata Negra Tapas Bar (www.patanegra.cz)
  3. La Vida (www.restaurantostrava.cz)
  4. Jet Set Caffe (www.jetsetcaffe.cz)
  5. Agiu Georgiu (www.agiu-georgiu.com)

Comedor Mexicano je restaurace, která je v Ostravě již poměrně dlouho a minimálně jednou změnila název a posléze i místo. Dnes ji najdete na ulici Zámecká 20 v centru Ostravy. Ačkoliv by někoho mohl odradit slovo „mexicano“ v názvu restaurace, rozhodně se nemusíte bát. Právě naopak. Kuchyni střední a jižní Ameriky zvládají opravdu velmi dobře, stejně jako steaky. Jejich žebra jsou jedny z nejlepších, jaké jsem kdy jedl, stejně jako jejich výborné Carpaccio. Velmi příjemné je i prostředí restaurace a velmi profesionální personál. Na Ostravu trošku dražší podnik.

Pata Negra Tapas Bar. Malý, možná rodinný, podnik zaměřený na pochoutky španělské kuchyně a ryby. V nabídce mají studené i teplé tapas, občas nějaké speciality jako líčka (ano, španělský pokrm to není, ale chutný ano) či ryby. V nabídce najdete taky výborná vína.

La Vida je středně velká restaurace v srdci panelákového pekla Ostravy Hrabůvky. Jejich kuchyně je univerzálně středoevropská, ale velmi dobrá. Na bramborové kapučíno vzpomínám dodnes. Obsluha je na tom trošku hůř.

Jet Set Caffe. Slyšel jsem o tomhle podniku, že je to nejvíc posh kavárna v Ostravě a něco na tom dost možná bude, ale pokud se rozhodnete sem zajít na oběd či večeři, rozhodně neuděláte chybu. Kuchař vařit opravdu umí. Jídelníček není velký a obsahuje pouze několik jídel, za to ve velmi slušném provedení. Přes dopoledne mají v nabídce obědové menu.

Velmi originální řeckou restauraci Agiu Georgiu najdete na porubském zámečku. Na place většinou narazíte na Řeky či Řekyně. Jídla z jejich kuchyně jsou prostá, řecká a velmi dobrá. Miluju jejich čerstvě rozpečený chléb a olivový olej. Více než restaurace je to ale spíš taverna, takže nečekejte žádné gastro nebe, ale poctivou a dobrou řeckou kuchyni.

– odpověděl/a Adam před více než rokem

+1  · Reaguj · Nahlásit


Ondra

Přidám se také se svou trochou do mlýna a dám svůj tip na pět nejlepších ostravských restaurací:

  1. Comedor Mexicano – http://www.comedor.cz/
  2. Restaurant Delphi – http://www.restaurantdelphi.cz/
  3. U Fejdů – http://www.ufeldu.cz/
  4. Zámek Zábřeh – http://www.zamek-zabreh.cz/…/restaurant/
  5. HogoFogo Bistro – http://www.hogofogobistro.cz/

Comedor Mexicano
Klasika ostravské gastro scény a myslím, že neexistuje seznam dobrých restaurací v Ostravě, který by ji mohl vynechat. Není snad jediné jídlo v nabídce, které by nebylo perfektní.
Ten typ restaurace, které vezme relativně klasické a jednoduché jídlo a pozvedne jej minimálně o jednu úroveň výše, takže i když je lehce dražší, tak Vám není líto za takový požitek dobře zaplatit.
Za jejich čokoládové suflé s čili a zmrzlinou posypané matkou se zabíjí.
Jediná výtka: přítelkyně si vždy vybere jídlo, které vypadá ještě lépe než to moje 😊

Restaurant Delphi
Řecká restaurace, která už během prvních minut potěší extrémně milou a přátelskou obsluhou v čele s panem majitelem. I když se nemohou pyšnit prostory porubského zámečku, tak je interiér velice vkusný a útulný.
Jídlo stejně dobré jako obsluha, nabídka pokrmů odpovídá tomu, co bych si u řecké restaurace představoval. Co jsem zatím měl možnost vyzkoušet, to bylo skvělé.
Drobnou nevýhodou je nemožnost platit kartou. Delší dobu jsem v restauraci ale nebyl, je možné, že se to změnilo.

U Fejdů
Pokud jste ochotni si vyjet kousek za Ostravu, tak jednoznačně dobrá volba. Pro lidi z Poruby nebo ze Zábřehu je to blíž než do centra.
Perfektní nabídka piv i jídel, převážně středoevropské kuchyně, kuchař, který opravdu ví, co děla a extrémně přátelský a příjemný pan majitel dělá z každé návštěvy radost. Plusem je i velice útulný interiér, které jsem si osobně velice zamiloval.
Rozhodně vyzkoušejte domácí husí paštiku, je naprosto famózní a doporučit mohu i mořského vlka na grilu.

Zámek Zábřeh
Zábřežský zámeček je další ostravskou klasikou. Na první pohled zaujme skvěle provedeným interiérem i exteriérem. Nabídka jídel za nimi nijak nezaostává. Užijí si zde svoje hlavně zastánci klasické kuchyně, takže husička, kulajda, škvarková pomazánka pro lehké polední najezení😊
Osobně nejsem příznivcem místního piva, ale spousta přátel na ně nedá dopustit, takže jsem možná jenom já divný😊

HogoFogo Bistro
Když na quesadillu, tak do Mexikány, když na vlka, tak k Fejdům, když na burger tak do HogoFogo. Burgráren je v Ostravě povícero, nicméně jen tato mne přesvědčila konzistentně dobrými výkony.
Suverénně nejlepší maso i omáčka, vše šťavnaté, dobře propečené a čerstvé. Bulky u jsem měl i lepší, nicméně tím rozhodně nechci říct, že jsou zde špatné, to rozhodně nikoliv.
Trochu hipsterské prostředí, obsluha příjemná, jí se tu skvěle, a to je hlavní😊

– odpověděl/a Ondra před více než rokem

0  · Reaguj · Nahlásit


  e-mail nebude zveřejněn · Proč chceme e-mail?

formátuj odpovědi s Texy!

Související otázky a odpovědi

Nejlepší restaurace v Ostravě?

Jaká je nejlepší restaurace v Ostravě?

Odpověď:

Pokud máš rád sushi, tak jednoznačně http://gokana.cz/. Jinak pár metrů od Stodolní zkus http://mamacz.cz/. Dříve ještě šla Potrefená Husa, ale posledně to byla katastrofa :/ ...

Zobraz celou odpověď.

Nejlepší restaurace v Budapešti?

Chystáme se se ženou na víkend do Budapešti, nemáte někdo tip na restaurace, které by stálo zato navštívit? Díky za všechny tipy!

Odpověď:

Doporučil bych: Kéhli – www.kehli.hu Trošku okraj Budapešti, ale velmi slušné ceny a dobré jídlo. Gundel – www.gundel.hu Nebyl jsem, ale podle doporučení Cuketky stojí za návštěvu. Byť je dražší. Pierro ...

Nejlépe hodnocená odpověď. Zobraz ji celou.

Nabídka volných pracovních míst v Ostravě?

Zdali jsou nějaké volné pracovní pozice v OC Futurum Ostrava. Děkuji.

Odpověď:

Nejlepší bude zkusit zavolat Marka Pavelka, což je člověk, který je na http://www.futurumostrava.cz/cz/kontakty/ uveden jako works manager a poptat se. ...

Zobraz celou odpověď.

Kde mají nejlepší pizzu v Praze?

Poslední rok jsem žila v Itálii a hrozně jsem si zvykla na dobrou pizzu. Problém je, že Praha mě zatím v nabídce dobrých pizzerií zklamává. Buď mě odradí pizza s hermelínem či ananasem, nebo jsem zklamána z tloušťky těsta a oschlé šunky. Kam tedy v  ...

Odpověď:

Mám dlouhodobě podobný problém. Já zase žil v USA a tam je pizza prostě něco jako slaný koláč. Centimetrové těsto a kečup. Bohužel i v rádoby italských restauracích v Americe se s podobnou skoro-pizzou setkáte. Takže jsem se hrozně těšil zpět do Evr ...

Zobraz celou odpověď.

Kde reklamovat v Ostravě zboží z Hervisu?

Kde můžu reklamovat zboží zakoupené v Hervisu, který byl zrušen. V Ostravě?

Odpověď:

Doporučuju si zavolat na +420 800 880 851, což je linka Hervis Sports, kde ti určitě poradí, jak postupovat.

Zobraz celou odpověď.

Nejnovější otázky a odpovědi