Pavel

Plynový gril Weber hoří až moc, je pokažený?

Mám plynový gril od Weberu a už několik let je všechno v pohodě, ale teď jsem chtěl grilovat a když otočím plyn, slyším hodně intenzivní syčení plynu. Daleko více než bylo kdykoliv před tím běžné. Pak když ho zapálím, tak dojde k velkému vzplanutí a mám skoro strach, ať to nevybouchne.

Říkal jsem si, že to bude asi nějaká nečistota nebo voda po zimě někde, ale dělá to pořád a ty plechy jsou pak šíleně nažhavené.

Co s tím? Musím do servisu Weber? A kolik to bude stát?

– otázku položil/a Pavel před více než rokem

Reaguj · NahlásitTomino

Ahoj Pavle,

pokud máš pocit, že jde do grilu více plynu než je běžné, nejspíš za to bude moct regulační ventil. Taková ta kovová kulatá věc na oranžové hadici, blízko LPG bombě.

Je třeba ho vyměnit a pokud máš plynovou hadici více než 3 roky, doporučuje se výměna i té. Originál od Weberu seženeš regulátor i s hadicí a stojí to kolem 1500 Kč. Ale není problém koupit hadici zvlášť a regulátor zvlášť. Vyjdete tě to na 300 Kč když to koupíš online a fungovat to bude stejně.

Weber si regulátory, ani hadice sám nevyrábí, takže prostě koukni na Google a najdi stejný regulátor, jaký máš teď. Většinou to bude Reca, Cavagna Group nebo Meva.

Ať se ti griluje dobře.
Tomáš

– odpověděl/a Tomino před více než rokem

0  · Reaguj · Nahlásit


  e-mail nebude zveřejněn · Proč chceme e-mail?

formátuj odpovědi s Texy!

Nejnovější otázky a odpovědi